Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Znów sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zrobić. Czasami pragniemy odkryć sposób na ekspresowe porządki. Wróżka tutaj nie da rady. Trzeba po prostu podnieść się z kanapy i zacząć działać. Czyste i zadbane mieszkanie to skarb każdej gospodyni. Czasem przychodząc z wizytą do koleżanki dziwisz się: kiedy ona to robi? Dwójka dzieci, liniejący czworonóg, pełny etat, siłownia i jeszcze ma czas na sprzątanie. Są dwa rozwiązania – albo Twoja znajoma nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka zawodowych trików na codzienne utrzymanie czystości w mieszkaniu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, chyba że, skusimy się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko jest w Twoich rękach. My chcemy Tobie dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi być ciężką czynnością. Poznaj kilka praktycznych wskazówek i zostań perfekcyjną głową swojego domu.

Czysta łazienka – kilka wskazówek

Sprzątanie toalety to jedna z najtrudniejszych czynności. Głównie dlatego, że z uwagi na wilgotność dużo szybciej gromadzą się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeśli chcesz, aby Twoja ubikacja była zawsze lśniąca i ładnie pachnąca musisz zatroszczyć się o odpowiednią organizację elementów wyposażenia. Wyrzuć wszelkie niepotrzebne rzeczy i ustaw meble w taki sposób żeby w granicach możliwości, nie zachowywać zaciemnionych zakątków. Im skromniej urządzona łazienka, tym prędzej ją umyjesz. Właściwie do umycia toalety potrzebujesz 3 płynów – płynu ogólnego, roztworu do mycia okien, i roztworu do odkażania ubikacji. Taki komplet zapewni Ci optymalne rezultaty. Przy każdym sprzątaniu ubieraj gumowe rękawiczki, które ochronią Twoje ręce przed niekorzystnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie łazienki rozpocznij od wyniesienia z niej wszystkich ozdób, pudełek i zasadniczo całego małego umeblowania. Najpierw zamieć kafelki podłogowe, a potem spryskaj ubikację płynem. Następnie, zmocz płynem ogólnym wszystkie akcesoria łazienkowe – od umywalki aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu spłucz porządnie toaletę oraz podłogę. Sprzątanie łazienki choć raz w tygodniu, zapewni jej czysty wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut w tygodniu.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Co chwilę przez gotowanie występują w niej nowe zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po jednym dniu staje się ciężki do umycia. Aby wykluczyć ten problem dobrze jest ścierać kuchenkę natychmiast po smażeniu. Zajmie Ci to 1 minutę, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Następnym, w istocie najmocniejszym siedliskiem bakterii jest gąbka do oczyszczania naczyń. Zdziwiona? Na takich akcesoriach zaopatrzenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do krojenia skupia się 50 razy więcej mikrobów aniżeli na muszli klozetowej. Rozmnażanie mikrobów ułatwia powiązanie wilgotności, ciepła i pozostałości pożywienia. Dlatego też, po każdym myciu, powinno się myjkę starannie odsączyć i pozostawić w przewiewnej przestrzeni, aby mogła natychmiastowo wyschnąć. Zmieniaj ją w każdym tygodniu, a zlikwidujesz groźne bakterie w własnej kuchni. A co z osadem od herbaty na szklankach? Oczyszczenie ich jest niezwykle szybkie, a pomocne będą w tym naturalne składniki, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy wypełnić kubek sodą kuchenną wymieszaną z jednym z tych dwóch produktów. Kilka chwil odczekać i wyszorować twardą ściereczką. Rezultat murowany. Co również powinno się posprzątać w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu zostawiamy w niej jedzenie, które później konsumujemy. W lodówce znacząca jest organizacja miejsca. Nie przynoś za dużo na jeden raz. Naładowana lodówka sprawi, że jedzenie dużo szybciej się zmarnuje. Na pierwszej od góry półce ułóż artykuły z najdalszą datą przydatności do spożycia, oraz gotowe ciasta. Na środkowych półkach powinna znaleźć się żywność do odgrzania (np wczorajszy obiad), a także kiełbasy i produkty mleczne. Dolna pólka jest najchłodniejsza, stąd też w tym miejscu dobrze jest przygotować miejsce dla świeżego mięsa, oraz już obranych owoców i warzyw. W dolnej komorze mamy możliwość zmieścić surowe warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie produkty jak ketchupy, jajka i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Usługi firm sprzątających przeznaczone są nie tylko do osób, które nie lubią czyścić mieszkania, bądź nie znajdują na to czasu. Wynajęcie profesjonalnej służby domowej na określony odcinek czasu, uprawni Ci zaznajomienie się z głównymi regułami sprzątania. Później będziesz mogła je wdrożyć indywidualnie. Obecnie firmy sprzątające zapewniają nam wszechstronne usługi porządkowe w dobrej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i ścieraniem kurzu. Oferują także usługi takie jak pranie, prasowanie, czy sprzątanie po różnych okolicznościach, co jest zmorą wielu z nas. Cena jednokrotnego sprzątania budynku to koszt około 100 złotych. Może warto zatem, pomyśleć nad zatrudnieniem doświadczonej firmy sprzątającej?

Jak widzicie sprzątanie wcale nie jest przykrym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w czystym i pachnącym domu poczujecie się odprężeni. W nagrodę za wykonane porządki możecie pójść do kina, czy kupić sobie ulubioną książkę, co będzie dobrą motywacją na kolejny raz. Nabądź również przyjemne zapachy w postaci dyfuzora, lub świeczki, a ekspresowo pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z Was jest w stanie zostać idealną gospodynią domu. Jeśli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z oferty doświadczonej firmy sprzątającej. Oto strona polecanej przez nas firmy: Sprzątanie Toruń

Strona używa cookies
Ok