Oprawa muzyczna wesela mieszanego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli oboje pochodzicie z innych krajów oraz jesteście odmiennego wyznania…

Wesela mieszane to ogromne wyzwanie. Primo – powinniśmy sprawić, żeby najbliższe osoby obu stron przybyły zgodnie z planem, po drugie – w trakcie wesela powinny się obustronnie rozumieć, zatem nieodzowne są osoby, które znają obydwa języki, tertio – – repertuar muzyczny musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, iż trzeba go przystosować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takiej uroczystości dobrze sprawdzi się dj – wodzirej, który zrealizuje oprawę dźwiękową w oparciu o życzenia przyszłych małżonków. W naszym kraju regularnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-hiszpańskie, polsko-ukraińskie, polsko-kanadyjskie, albo polsko-rosyjskie. W czasie ich przygotowywania wyrasta fala problemów, którymi w ogóle nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w tym samym kraju. W przypadku wesela małżonków „mieszanych” należy sięgnąć po „odrobinę tradycji” krajowej i egzotycznej. Dotyczy to wszelkich ceremonii, posiłków, wokalisty i innych rozrywek. Sporym problemem może być język, więc należy na tę okazję zatrudnić translatora, jeżeli Państwo Młodzi, członkowie rodziny albo znajomi niestety nie mogą tego wykonać. Natychmiast będzie tłumaczył wystąpienia oraz omawiał wybrane zwyczaje.
Jak więc zjednoczyć dwie tradycje, inne doświadczenia oraz spowodować, żeby goście nie „padali z nudów”?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Właściwy dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod zespolić w czasie uroczystości dwie przeróżne tradycje. Każda familia będzie przypuszczalnie całkowicie inaczej przygotowana do owej uroczystości, więc jakiekolwiek różnice powinien on umiejętnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na parę spraw:

  • jego kwalifikacje w urządzaniu tego rodzaju zabaw (przeanalizujmy w jakiej ilości naprawdę działał)
  • umiejętności wokalne, muzyczne albo wodzirejskie (należałoby zajrzeć na filmy z dyskotek, które przedtem zostały przez niego zorganizowane)
  • zdolność budzenia pozytywnych emocji u osób uczęszczających w podobnych imprezach (m in. na filmikach widać, że zaproszone osoby na innych zabawach fajnie się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do niuansów
  • napisanie umowy z wszystkimi detalami (koszt usługi, koszt wydłużenia czasu występowania, repertuar, warianty rozrywek itp.)
  • drobiazgi – mianowicie jakiekolwiek kwestie, które będą ważne w tym dniu, a jakie tymczasowo „utonęły” pod mnóstwem innych (profesjonalizm dj’a, np. szykowność, odpowiedni ubiór, terminowość)
  • nakreślenie „Planu B”, zatem dodatkowego harmonogramu, który w przypadku niemożliwości zastosowania początkowego „wejdzie w” jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy gościć dj’a alkoholem w trakcie uroczystości? Z jednej strony goszczenie czy to alkoholem, czy to kąskiem weselnego tortu właściwie nie musi powodować większych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie zamierza mieć na tak ważnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za oprawę muzyczną, która leży „pod stołem” kompletnie zalana… Powinniśmy wybrać wyjście kompromisowe, a mianowicie przekazać jeden oddzielny stolik dla wodzireja z przysłowiową „odrobiną” smakowitego trunku. W przeciwnym przypadku cała impreza może ekspresowo się zakończyć, zaś rodzina i przyjaciele będą rozczarowani oraz szybko „zmyją się” do domów.

Jakie niespodzianki może zasugerować dj?

Opcji jest faktycznie wiele. Możemy zasugerować swoje pomysły albo zdać się w pełni na inwencję twórczą dj’a Gry najlepiej pogrupować na atrakcje powiązane z czepieniem, zabawy taneczne, fanty itp. Ważne jest, by powiązać gry integracyjne (na których goście mają okazję rozmawiać ze sobą oraz się bawić), tradycyjne (Panna Młoda szuka męża, pociąg czy celowanie do bramki), neutralne (ażeby uniknąć nudy na weselu). Wspaniałym pomysłem są też quizy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu wcale nie powinny pojawić się rozrywki o silnym zabarwieniu zmysłowym, prostackie albo upokarzające którąś ze stron. Wodzirej może zgromadzić zaproszonych do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, np. walca, chodzonego, kaczuchy, trojaka. Nim powstanie program niespodzianek powinniśmy pogawędzić z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi gośćmi o rytuałach państwa, z którego pochodzą oraz wyłonić wraz z nimi te najbardziej odpowiednie. Jeżeli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, trzeba z nim bezwzględnie opracować wszystkie szczegóły. Powinien złączyć różnorodne style muzyki, by każdy z gości posiadał sposobność bawienia się przy ulubionych melodiach.

Warto pamiętać!

Podczas brytyjskiego wesela zaproszone osoby indywidualnie stawiają sobie dowolną ilość alkoholu. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który koszty pokrywa rodzina Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za małżonków na początku uroczystości ślubnej.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok