Jak znaleźć dobrego DJ-a w Warszawie?

dym na wesele Warszawa

dym na wesele Warszawa

Przeglądając fora o tematyce ślubnej, bardzo często można się natknąć na temat dotyczący tego, jaka muzyka na wesele jest dobra. Najgorętszą kwestią poruszaną przez forumowiczów jest dylemat, który można określić w ten sposób: kapela czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O kapelach napisano już pewnie wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu świeży wątek. Postanowiliśmy, że w tym artykule omówimy to, co robi dj, czy dj na przyjęciu weselnym sprosta swojemu zadaniu, jak wybrać dobrego dj-a a także jakie są różnice pomiędzy dj a zespołem. Ale do rzeczy.

Takich dj-ów unikaj

Dj-em oczywiście nie należy nazywać osoby, która gra muzykę puszczaną z listy na komputerze przenośnym, bo solidny sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Poważny dj dysponuje: konsolą i głośnikami, a niekiedy słuchawkami – to jednak nie wszystko, bo dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, zadba o to, aby jego koncert nie tylko dobrze brzmiał, ale także dobrze wyglądał.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) gra oraz remiksuje utwory, czyli modyfikuje przy użyciu wspomagających efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który odznacza się biegłą znajomością odtwarzanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu harmonii muzycznej w trakcie występu. Jeśli idzie o dj na imprezy typu przyjęcie weselne czy studniówka, to dj musi być również bacznym widzem, żeby natychmiast ocenić, czy odtwarzany przez niego utwór odpowiada potrzebom gości. A dobry dj potrafi zagrać dla dowolnej widowni. Specjalnie to akcentujemy, bo doświadczony dj nie pozwoli na to, aby przygotowana przez niego melodia pasowała wyłącznie jemu i nie trafiała w potrzeby gości.

Szukam: Dj Warszawa – czyli jak znaleźć tego najlepszego

Wiadomo – ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje parę elementarnych prawd, jeśli chodzi o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Przede wszystkim warto poznać portfolio dj-a. W tym celu należy wyszukać w Internecie haseł przykładowo: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, aby odnaleźć kilkanaście stron z na temat dj-ów z konkretnej miejscowości.

Fachowy dj dołoży wszelkich starań, by przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i ocenić, w jaki sposób dj radzi sobie na przyjęciach okolicznościowych. Stąd natychmiast nie przeglądaj stron, na których nie ma materiałów dźwiękowych bądź klipów, no chyba że chce Ci się tracić czas na telefonowanie do dj-a, by wypytywać go o udostępnienie nagrań. W oparciu o portfolio dj-a możesz już w pewnym stopniu zweryfikować, to czy dj zda egzamin na imprezie.

Sprawdź też to, jak konkretny dj wygląda i zachowuje się. Istotne jest tu np. jego strój, ponieważ dj, który gra na weselu, powinien być właściwie ubrany. W końcu jest to ważne wydarzenie, dlatego dj powinien na każdym kroku pokazywać, że szanuje to.

Dj, który poprowadzi Twoje wesele

Inną kwestią jest to, czy dj trudzi się także konferansjerką na przyjęciu weselnym czy innej tego typu imprezie. Większość dj-ów na stronach zaznacza, że są również wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby ustrzec się przed wpadką na weselu, zweryfikuj, czy dana osoba faktycznie wie, na czym polega prowadzenie imprezy. A pewnie nie zależy Ci, by na Twoim weselu konferansjer raz po raz raczył czerstwymi żartami albo odzywał się do uczestników wesela niczym do swoich kolegów.

Dj na studniówce? Brzmi świetnie!

Jednak dj gra nie tylko na weselach, istnieje możliwość, aby go również wynająć na podobną uroczystość. I tak dj na studniówce to coraz częstszy widok. Obecnie to nic niezwykłego, ponieważ bandom ciężko jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony dostęp do muzyki. A skoro o tym mówimy…

Dlaczego dj na wesele jest lepszy niż zespół?

Jeśli idzie o rozbieżności między dj-em a zespołem, to przed chwilą napomknęliśmy o tym, że dj ma szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. To daje większe możliwości szczególnie na samym weselu. Zdajesz sobie sprawę, że goście weselni często proszą o to , żeby puszczono ich ulubiony kawałek. Jeśli jest to „stary” utwór, to zespoły mogą szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku świeżych utworów? Na tym polu dj zdecydowanie ma przewagę. No i naturalnie dla dj styl piosenki i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze napomknąć o pozostałych korzyściach: dj nie musi robić tak długich pauz, jak zespoły muzyczne, bo nie nie staje się zmęczony tak szybko jak muzycy. Zresztą uczestnicy zazwyczaj nawet nie zauważają, że dj ma przerwę, gdyż cały czas muzyka jest odtwarzana. Inną korzyścią muzyki w wykonaniu dj-a jest to, że są to utwory niemal identyczne jak w radiu. Dzięki temu ciągle można być pewnym, że nikt na Twoim weselu nie będzie zniekształcać piosenki. Kolejną rzeczą są koszty – wynajęcie dj na wesele związane jest z mniejszymi kosztami.

Dj, który dba o dobry nastrój

Podsumowując należy także powiedzieć o tym, że doświadczony dj dysponuje także swoim światłem oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną do ciężkiego dymu. Wyobraź to sobie: pierwszy taniec w romantycznej mgle i przy romantycznym świetle, a do tego Wasza ukochana piosenka, która brzmi dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i korzyściach dj-a można długo by rozmawiać, ale może najkorzystniej będzie, jeśli on sam o nich opowie. Dlatego jeśli pragniesz odpowiedniej oprawy muzycznej dla Twojego wesela czy nowoczesnej muzyki na studniówkę a także niepowtarzalnego klimatu zdecydowanie kliknij w stronę dym na wesele Warszawa.

Strona używa cookies
Ok