Organizacja ślubu: jak dobrać odpowiednie dekoracje?

dekoracje ślubne Toruń

dekoracje ślubne Toruń

Ślub to niemal dla wszystkich ludzi bardzo ważne wydarzenie w całym życiu. Nie ma w tym nic niezwykłego, iż przyszli małżonkowie pilnują tego, aby ich ślub był niepowtarzalny. Dlatego nietrudno zauważyć, że wiele par młodych sporą część uwagi poświęca temu, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to w jaki sposób prezentuje się sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane podczas ceremonii, a więc ogólnie rzecz biorąc – chodzi o kwestie dekoracji.

Minęły czasy, gdy wystarczył jeden nijaki kwiat na stole, kolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. Nic dziwnego – w końcu jest to niezwykle istotna uroczystość i perspektyw na zrobienie jej fantastycznej dekoracji jest zdecydowanie dużo. Więc jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym dobrze jest pamiętać?

Organizacja ślubu a dekoracje

Dekoracje weselne są w głównej mierze stworzone kryształu, drewnianych elementów, lub z materiałów tkaninowych. Jeśli idzie o główne kolory, to nie muszą to być klasyczna biel, bądź odcienie różu czy czerwieni. Często pary młode wybierają inne kolory, często bardzo nasycone. Popularny jest przykładowo fioletowy, szmaragdowy lub szafirowy.

Wciąż bardzo częstym motywem ozdobnym na przyjęciach weselnych jest nastrojowe światło LED. Jest ono szybkie w instalacji, wygląda ładnie, oraz przede wszystkim tworzy niesamowite wrażenie. A dodatkowo światło jest w stanie zatuszować pewne mankamenty wnętrza, jeżeli takowe są. Jednak bywa jednak, że pary zamiast światła ledowego, wybierają latarnie bądź po prostu świece.

Co się ozdabia na ślubie i weselu?

Zasadniczo to możemy wszystko udekorować, ponieważ ozdoby nie muszą być ani nieciekawe, ani banalne, propozycje są niemal nieograniczone: od ozdób z żywych roślin (między innymi bukieciki na stoliki), przez odpowiednie światło sali. Jeżeli chodzi o charakterystyczne oraz zazwyczaj upiększane rzeczy na imprezach weselnych, to zapewne są to stoliki oraz siedzenia. Na stoły powszechnie stawia się bukiety w ciekawych flakonach, kartoniki z nazwiskami zaproszonych, niewielkie podarunki. Na siedzenia zakłada się eleganckie pokrowce, przyozdabia je się dodatkowo kokardami i kwiatami. Na oddzielną uwagę zasługuje także stolik świeżo upieczonych małżonków, który zawsze podkreśla się dodatkowymi dekoracjami.

Jeżeli idzie o pomysły na dekoracje weselne, często elementy ozdobne przyjęcia weselnego odzwierciedlają aktualną porę roku. Np. latem na stołach dominują słoneczniki, zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje ślubne można również dopracować w taki sposób, by oddawały one charaktery pary czy ich hobby. Tak jest na przykład w wypadku ślubów, gdzie współmałżonkowie wywodzą się z różnych kultur i zależy im na zestawieniu ich zwyczajów.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Jednak z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem ślubu, znajdzie się jeszcze czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Pary młode które wesele mają za sobą, przyznają że własnoręczny dobór dodatków ślubnych był nie tylko długotrwały, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że wynik końcowy ich samodzielnego ozdabiania niezwykle odbiegał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Współcześnie wybór dekoracji i możliwości ich zastosowania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie zajmują się tym wątkiem, wybór spośród tylu propozycji, może skutecznie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To także na przykład dekoracje na pojazd pady młodej czy dekoracja drzwi prowadzących na salę weselną.

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wyjątkowych dekoracji ślubnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w zestawie” opłaconej restauracji lub innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są bezbarwne i nierzadko nie pasują na przykład do stylu imprezy weselnej tła muzycznego i tak dalej. Zresztą najczęściej parom zależy właśnie na tym, by dekoracje ślubne odbijały charakter ich związku, a nie były powieleniem każdego minionego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można zlecić fachowej firmie, która wyczaruje wymarzony klimat w tak ważnym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich planów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, wskaże pozostałe opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Dekoracje ślubne warto zlecić profesjonaliście

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub sali weselnej posiada też inne zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba kupować ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na dekoracje, które przepięknie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i wyszukiwanie miejsca, gdzie możemy je schować, jest bardzo trudne. Zresztą większość z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we swoim domu.

Organizacja ślubu przez agencję

Na początek taka firma omówi z tobą twoją koncepcję, uwzględni twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji weselnych, w tym także barwy i porównanie kilku z nich a następnie wykona projekt dekoracji ślubu.

Takie wyjście posiada sporo zalet. Prócz tego, że nie trzeba się denerwować się, tym, czy na pewno zostało przygotowane oraz czy ozdoby będą współgrać ze sobą, to jeszcze zaoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeśli chcecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością warto poznać możliwości, które oferuje konsultantka ślubna. Aby poznać więcej wiadomości o organizacji oraz dekoracji na weselu, kliknij w widoczny link: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok