Fantazje o nowym aucie mogą stać się realne. W końcu pojazd nie jest obecnie wyszukanym nabytkiem, na który stać jedynie wybranych. Ceny pojazdów ciągle spadają, a dystrybutorzy oferują co raz to atrakcyjniejsze upusty, z których trudno nie skorzystać. Znamy to przeżycie, kiedy patrzy się na reklamę super modelu samochodu i wie się – w tym samochodzie czułbym się rewelacyjnie.

Kupienie nowego pojazdu wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami. Bez względu na to czy wolisz nabyć pojazd w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, powinieneś pamiętać o kilku ważnych czynnościach. Istnieje wiele okoliczności w których podobno bezwypadkowy pojazd okazał się być mocno naruszony, a rzetelny dealer oferował kradzione auta. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w jakikolwiek sposób pokrzywdzony, dlatego obecnie przedstawiamy krok po kroku, co musisz zrobić, aby zakupić piękne auto bez żadnych problemów. Sami posiadamy własną moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli odpowiednio poinformowani w materii zakupu nowego samochodu.

Zastanów się najpierw jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze

Przed nabyciem auta, za każdym razem doradzamy naszym Klientom, aby dobrze zastanowili się nad jego typem i sposobem użytkowania. Niejednokrotnie okazuje się, że model który akurat mamy na oku będzie dla nas zupełnie niepraktyczny. Jeśli często prowadzisz samochód w centrum znajdź samochód kompaktowy i zwrotny, o nie dużym, oszczędnościowym napędzie. Możemy Tobie doradzić takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy niezwykle powszechny obecnie Ford Fiesta z elegancką linią. Z drugiej strony jeżeli szukasz pojazdu na rodzinne podróże, w tym wypadku najważniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi pojazdami jak Opel Vectra Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej prestiżowy gatunek Honda CR-V z funkcją typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tym przypadku wszystko zależy od tego, czy zamierzasz zakupić nowe, nieużywane auto, czy chcesz oszczędzić pieniądze i kupić używany samochód w skupie aut. Plusem zakupienia pojazdu w partnerskim salonie sprzedaży jest zapewne niezawodny serwis i pewność, że dany pojazd nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z minusami? Na pewno może Was zaskoczyć wartość nowego auta, za który będziecie musieli zapłacić nawet do 3 razy więcej, porównując do auta używanego. Przejdźmy teraz do oceny nabycia auta w skupie aut. Dobrze jest zaakcentować, ze wszystko zależy od solidności i doświadczenia właściciela takiej placówki. Właściwie powinniśmy wybierać komisy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Zawsze masz możliwość zweryfikować w sieci, co mówi się o danym zbywcy. Jakie są atuty wyboru auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, dużo atrakcyjniejsza niż stawka w sklepie. Minusy są równorzędnie klarowne – brak gwarancji, czy konkretne auto ma jakiekolwiek awarie. Jednakże mamy możliwość to łatwo sprawdzić, prosząc sprzedawcę o podjechanie do najbliższego punktu kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym starcie warto jest zweryfikować wybrany pojazd – nie tylko pod względem możliwych zniszczeń, ale również pod kątem miejsc ewidencji. Pojedź z sprzedającym do najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista dokładnie zbada samochód. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w dowolny sposób przekształcane, specjalista zapewne Ci o tym powie. Kolejno pojedź na komisariat Policji, gdzie zdobędziesz informację o tym, czy auto było kradzione.

Udało Ci się znaleźć upragniony pojazd. Przyszedł czas na procedury formalne, które przy dobrej staranności nie muszą być mocno problemowe. Najważniejsze – podpisz umowę, lub weź fakturę od sprzedawcy. Ten dokument deklaruje własność konkretnego auta. Opierając się na nim płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która wynosi 2% od wartości auta. Kolejnym etapem jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki wygodnym porównywarkom instytucji ubezpieczeniowych zanalizujesz która oferta będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Następny krok to zarejestrowanie pojazdu w właściwej jednostce urzędniczej. Do zdobycia nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie bieżące ubezpieczenie OC i badanie techniczne pojazdu. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze proste?

Nabycie nowego auta to prezent, na który każdy z nas może sobie pozwolić. A nie ma lepszego uczucia niż pierwsza podróż nowym samochodem. Przed zakupem samochodu nie zapomnij o wypisanych przez nas czynnościach i uważaj na błędy, które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje, zazwyczaj masz możliwość sprawdzić konkretne auto u specjalisty, by nie nabyć złomu, który po kilku dniach będzie do wyrzucenia. W naszym skupie samochodów bardzo często były nam opowiadane wprost niestworzone opowieści, jak zbywcy zwodzili nieświadomych Klientów. Stąd też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą klasę oferowanych u nas samochodów. Możesz mieć pewność, ze poszczególne proponowane auto było przedtem szczegółowo sprawdzone. Wstąp do nas i odjedź swoim upragnionym pojazdem. Ofertę znajdziesz na stronie internetowej: Skup aut Kraków

Strona używa cookies
Ok