Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Jak udekorować mieszkanie? – kilka ciekawych pomysłów

Elementy dekoracyjne muszą być przystosowane do całego stylu, w jakim mieszkanie zostało przygotowane. Na wielu stronach internetowych mamy szansę odnaleźć masę sklepów sprzedających porcelanowe figurki, obrazy, nogi drewniane do mebli lub wielobarwne pudła do zachowywania drobiazgów. Jeżeli jednak nie planujesz zbyt często sięgać do portfela, spróbuj przygotować elementy dekoracyjne we własnym zakresie, m in. kartonowe, z rolek po papierze toaletowym albo zwyczajnie zaprojektuj swój pierwszy rysunek.

Małe rolki po ręcznikach do rąk mogą prezentować się na pozór nieinteresująco – niewielkie, proste oraz są dobre jedynie do kosza na śmieci. Możemy jednak wyczarować z nich fantazyjne kreacje na ścianę. Wystarczy pociąć pojedynczą rolkę (oczywiście najpierw trzeba ich trochę nagromadzić) oraz pokryć cienką warstwą farby w aerozolu (opcjonalnie farbą oraz brokatem). Później trzeba wymyślić jakiś fajny kształt, konstrukcję, w której poszczególne kawałki będą przyklejane na ścianę i gotowe! Kolejnym projektem – na święta Bożonarodzeniowe i Wielkiej Nocy – jest zrobienie wiszących ozdób z tych rolek. Wycięte części należy ze sobą zlepić, natomiast poprzez którąkolwiek spośród nich przeciągnąć niteczkę albo sznur. Wspomnianych motywów dekoracyjnych można zawiesić kilka, aby efekt był jeszcze lepszy.

Ostatnio popularne są abażury stworzone z papieru, bowiem dzięki nim skromne oraz duże lampy prezentują się rzeczywiście zachwycająco. Trzeba wyciąć długie paski albo dowolne inne układy w dowolnych wielkościach i z nich zrobić ozdobę. Kolejnym pomysłem jest napisanie na piaskowym papierze (porównywalnym do starszego) wiersza (albo przepisanie fragmentu ulubionego utworu w formie prozy), natomiast następnie opatrzenie nim lampki nocnej.

Drewniane akcesoria od producenta

Jeśli zależy Ci na przystrojeniu mieszkania w olśniewający sposób, możesz wybierać z wielu pomysłów producentów meblowych, przykładowo producenta nóg drewnianych. W asortymencie można znaleźć doskonale dekorowane nogi do kanap, poręcze oraz nakładki na meble. Konstruowane są z najwyższej jakości surowców – za pewne brzmi to jak frazes reklamowy – ale jest tak w rzeczywistości. Tym środkiem jest najzwyczajniej w świecie dobrej jakości drewno, m in. bukowe czy sosnowe. Sprzęty dzięki umiejętnie zdobionym nogom nadają mieszkaniom wyjątkowy klimat. Drewno jest najmocniejszym materiałem, z jakiego od wieków wytwarza się meble i akcesoria meblowe. A za pomocą właściwej pielęgnacji będą piękną ozdobą przez kilkanaście lat.

Akcesoria wykonane z drewna możesz bez wątpienia przymocować bez pomocy. Mówiąc w skrócie nie musisz mieć profesjonalnej wiedzy, narzędzi albo „kolejnej pary rąk”. Zatem w przypadku kiedy nabędziesz tralki klasyczne, w sumie nie musisz zadręczać się, że nie będą pasowały. Producenci stopek drewnianych są w stanie wyprodukować nóżki drewniane i pozostałe części na zamówienie w dowolnej ilości. Innymi słowy, że masz możliwość zamówić poręcze, które będą przystosowane do pozostałych elementów wystroju. Ważne jest tutaj to, na co Ty liczysz, jakie wzory Ci się podobają i jaki ma być rezultat. Trzeba koniecznie pogawędzić z producentem elementów dodatkowych do mebli albo z projektantem wnętrz, jeżeli nie wiesz całkowicie co konkretnie dopasować.

Tralki drewniane jako wyjątkowa ozdoba w Twoim domu

Tralki to dodatkowe barierki, które rozmieszcza się na balkonach, przy schodach oraz oknach. Najczęściej kilka tralek jest złączonych z poręczą. Ich zasadniczą funkcją jest ochranianie obszarów, z jakich można spaść. Owe barierki mają rozmaite formy, jednak często stosuje się barierki z drążkami (czyli właśnie tralkami), barierki szklane oraz barierki ze stalowymi linami. Barierki z prętami niejednokrotnie stawia się w domkach jednorodzinnych oraz pomieszczeniach dwupoziomowych, gdzie ochraniają schody oraz loggie. Dobrze jest wspomnieć, że balustrady mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkim domownikom (również dzieciom), stąd też powinny być zgodne z przepisami.

Dodatkowo są ważnym elementem zdobniczym, który może wyodrębniać się z otoczenia kolorytem, dbałością o akcenty oraz wysokością. Tralki, poręcze i pozostałe akcesoria możesz stworzyć u dobrego rzemieślnika, ale musisz przygotować się na dużą cenę. Samodzielnie wytwarzane towary są jednostkowe – z całą pewnością nigdzie opisanych nie wynajdziesz. Osoby pozostające w Twoim domu bez wątpienia to zauważą.

Ogólnie rzecz ujmując można rozróżnić wiele wariantów balustrad (wyróżniają się z uwagi na kompozycję):

Balustrady przezroczyste – w jakich ulokowane są tralki.

Balustrady całkowite – są najstabilniejsze. Najczęściej zrobione z twardych materiałów, np. betonu lub cegły.

Balustrady kurtynowe – są budowane z pełnych fragmentów, które potem mocowane są do nadrzędnej części, np. ze szkła.

Schodki, których wielkość jest większa niż 50 cm, muszą mieć osłonę w formie poręczy (lub o analogicznej konstrukcji) od strony otwartej. Wielkość „przegrody” w przypadku budynków jednorodzinnych nie powinna być mniejsza niżeli 90 cm.

Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w link po prawej stronie – www.nogi-drewniane.pl

Strona używa cookies
Ok