Wybieramy system grzewczy

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system ogrzewania to największa inwestycja przy budowie nowego domu. Przy jego zakupie musimy kierować względami dostępnego budżetu, wielkością powierzchni budynku, użyteczności i niewątpliwie wydajności. Dobrze dopasowana instalacja CO, połączona z porządną izolacją budynku oddziałuje na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem i między innymi usuwaniem efektów nadmiernej wilgoci. Dzisiaj producenci sprzedają nam wygodne rozwiązania w zakresie urządzeń grzewczych. Częściowo zautomatyzowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy piece gazowe współgrają z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Są to mechanizmy osiągalne dla każdego z nas. Jednak są tak zróżnicowane, że zakup właściwej instalacji nie jest często mocno skomplikowany. Spróbujemy pokazać Ci najatrakcyjniejsze instalacje grzewcze. Jesteśmy pewni, że znajdziesz idealne urządzenie dla siebie i swojej rodziny.

Zanim jednak pokażemy Ci naszą analizę konkretnych systemów centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co dobrze jest zbadać przed zakupem odpowiedniego urządzenia. W sumie możemy wymienić 3 podstawowe elementy, które oddziałują na wybór systemu grzewczego. Po pierwsze jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najczęstsze jest w naszym państwie ogrzewanie wodne. Kolejną kwestią jest wybór źródła ciepła. Najczęściej energia do ogrzewania uzyskiwana jest w procesie spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Innym systemem jest pozyskiwanie energii z natury co zapewniają energooszczędne pompy ciepła. Dodatkowo musimy się zastanowić nad tym, który wariant systemu grzewczego okaże się nas najbardziej komfortowy – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy do podjęcia następnego kroku, czyli wyboru określonego urządzenia do domowej kotłowni.

Oszczędne kotły gazowe

Kocioł gazowy doprowadzi do redukcji wydatków związanych z ogrzewaniem w mieszkaniu. Jednak dobrze jest mieć na uwadze, że do jego sprawnego funkcjonowania niezbędne jest podłączenie systemu do sieci gazu ziemnego, albo założenie prywatnego magazynu z paliwem. Powiązane jest to z subsydiarną inwestycją, która oczywiście zwróci się po pewnym okresie, niemniej musimy liczyć się z tym, że będziemy związani z dostawcą gazu, co dla poszczególnych osób, może być dokuczliwe.

Jednym z najchętniej pozyskiwanych kotłów na gaz, jest kocioł firmy Buderus, który został wyposażony przez firmę w funkcję celnego ustawienia temperatury i szybkiej przemiany ilości wykorzystywanego paliwa. Kotły gazowe Buderus mają, w zależności od typu otwartą lub zamkniętą komorę spalania. W pierwszym modelu oznacza to, że powietrze podawane jest z otoczenia, a w drugim, że przemieszczane jest przez specjalne przewody. Niezależnie od doboru któregoś modelu urządzenia, każdy kocioł gazowy ma profesjonalny system ograniczający do zera możliwość przekręcenia ciągu spalin, jak i kompletnego ochłodzenia się ogrzewanych mieszkań.

Oto najważniejsze zalety pieców gazowych:

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Warianty zróżnicowane pod kątem ocieplanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Funkcjonalna konstrukcja (kotły stojące albo wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek kategoryzuje się w ubiegłych latach do najczęściej stosowanych surowców opałowych. Jest nie drogi i niezwykle efektywny. Kotły na ekogroszek najlepiej jednak sprawdzają się w domkach jednorodzinnych, a to z uwagi na konieczność magazynowania opału. Rzadziej montowane są zatem w budynkach wielorodzinnych, chociaż oczywiście taka alternatywa też występuje. Spójrzmy teraz na właściwości tego wariantu instalacji grzewczej. Kotły na ekogroszek klasyfikowane są do grupy kotłów na paliwo stałe, które najdłużej są sprzedawane w branży urządzeń grzewczych. Rozróżnia się piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego odróżnia się jedynie trybem pracy, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane automatycznie. Powietrze wchodzi do środka kotła przez zainstalowany wiatrak. Wspomniana poprzednio marka Buderus, produkuje kotły na ekogroszek z profesjonalnymi czujnikami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.

Co do głównych walorów należy wyróżnić trzy:

  • Nieskomplikowany dostęp do materiału opałowego
  • Niezwykle komfortowa, wręcz instynktowna obsługa
  • Stosowna regulacja wzmacniająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W trosce o czyste środowisko oraz budżet Konsumentów, zostały wyprodukowane pompy ciepła – systemy pozyskujące ciepło z natury Pompy ciepła nie używają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, zależnie od modelu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak nowoczesne rozwiązanie umożliwia jeszcze efektywniej zredukować wydatki na ogrzewanie domu. Funkcjonowanie pompy ciepła możemy porównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwległym kierunku. Zaczerpnięte z otoczenia źródło energii skrapla się, a wyprodukowana para zostaje zagęszczona, przez co zasila obieg wody grzewczej. Zwykły system, ale jak funkcjonalny.

Zalety pompy ciepła są następujące:

  • Wyeksploatowanie powszechnie dostępnych źródeł do odzyskania ciepła
  • Największa skuteczność grzewcza spośród oferowanych rozwiązań
  • Kooperacja z dowolnym typem ogrzewania

Wymieniliśmy i scharakteryzowaliśmy Wam najpowszechniejsze urządzenia grzewcze. Wszystkie te instalacje dostępne są w ofercie dystrybutora urządzeń centralnego ogrzewania: piece gazowe Toruń

Strona używa cookies
Ok